logo
This is Photoshop's version of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctornisi elit consequat
Последни новости
+387648592568
info@anatours.com.mk

СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Maj во Истанбул

Неверојатна Дестинација

Maj во Истанбул

100евра по лице

Истанбул  — најголемиот град во Турција и еден од најголемите градови во светот, распространет на два континенти – Истанбул, финансиски и културен центар во Турција и светот.

5
14+ Години
 • Дестинација
 • Збирно место
  Состанок на групата пред деловните простории
 • Тргнување
  Ве молиме пристигнете до 16:45 часот.
 • Враќање
  Approximately 5:30 PM.
 • Додатни информации
  Casual, comfortable athletic clothing, hiking shoes, hat and light jacket.
 • Вклучено
  Maj во Истанбул
  TV
  Клима
  Водич
 • Не е вклучено
  Вечера
  Превоз
  Појадок
  Организација и водство на патувањето
  Факултативните излети и посети
  Патувачко осигурување
  Туристичка такса
  Паркинг
1
1 Ден. БИТОЛА – ИСТАНБУЛ 23.05.2019
Состанок на групата пред деловните простории во 17.00 часот. Поаѓање за Турција. Патување преку граничниот премин Делчево. Патување со попатни одмори преку Софија, Пловдив, Капикуле (Бугарско-Турска граница)
2
2 Ден. ИСТАНБУЛ 24.05.2019
Пристигнување во Истанбул во утринските часови. Сместување во хотел. Во пладневните часови заминување на панорамски разглед на градот со професионален туристички водич: посета на Таксим, Валенсовиот аквадукт, Шехзаде џамијата, големиот џамиски комплекс Сулејмание, Хиподромот, Султан Ахмет (сината) џамија, мостовите на Босфор. Слободно попладне за лични активности. Ноќевање.
3
3 Ден. ИСТАНБУЛ 25.05.2019
Појадок. По појадокот, факултативна посета на Аја Софија (Света Софија) – симболот на зачетоците на Христијанството на тие простори...факултативна посета на Топ Капи - палатата на султаните, со посета на Харемот и ризницата.Посета на Долма Бахче сарај последната резиденција на Отоманскиот Султан и место каде починал големиот татко на Турција Кемал Ататурк. Посета на Капали Чаршија, еден од најатрактивните шопинг центри во светот со близу 3000 дуќани за накит, злато, облека, кожа, антиквитети и др... Посета на национален ресторан.(факултативно). Ноќевање.
4
4 Ден. ИСТАНБУЛ – БИТОЛА 26.05.2019
Појадок. По појадокот – факултативно крстарење со брод по Босфорот со локален професионален водич, каде на еден поинаков начин ќе ги доживеете убавините и грандиозноста на овај жив музеј на два континенти. Посета на Цариградската Патријаршија. Во пладневните часови поаѓање за Македонија. Ноќно патување со попатни одмори преку Бугарија.
5
5 Ден. БИТОЛА 27.05.2019
Пристигнување во Битола во раните утрински часови.

ДОДАТНО ИНФО

     
You don't have permission to register